Nasza Fundacja

„Nasza Fundacja” powstała w 2008 r. aby wszechstronnie opiekowac sie dziecmi z Domu Dziecka w Jarosławiu w woj. podkarpackim. Pierwszym, podstawowym i najwiekszym wyzwaniem dla nas była budowa nowej siedziby dla tej placówki. Starosta Jarosławski Tadeusz Chrzan przekazał nam hektarowa działke w Radymnie, koło Jarosławia, pod budowe nowego Domu Dziecka. Po przeszło pieciu latach w styczniu 2017 r. dzieci wprowadziły sie do pieknego, kolorowego i przyjaznego „Domu pod Lipami”. Tak nazwały swój wymarzony i długo oczekiwany Dom.

Fundacja kontynuując swoja misję pragnie wspierać finansowo dzieci, opłacając korepetycje, obozy językowe, sportowe oraz dodatkowe zajęcia rozwijające ich talenty i zainteresowania. Chcemy pomagać medycznie, pokrywając koszty ortodonty, specjalistycznej diagnostyki i leczenia, psychologa oraz logopedę. Stworzyliśmy system stypendialny, aby zmotywować dzieciaki do pracy nad sobą i do nauki. Chcemy poszerzać dziecięce horyzonty i nieustannie motywować do działania. Staramy się, aby uwierzyły, że warto…, że ich przyszłość zależy od Nich Samych. Marzymy, aby im pomóc wejść w dorosłe życie zastępując rodzinę, na którą te dzieci nie mogą liczyć. Mamy w planie zapewnić im dobre praktyki w ich zawodach i pomoc w znalezieniu pracy. Po usamodzielnieniu się chcemy przygotować dla Nich na pierwsze trzy do pięciu lat małe mieszkanka, aby nie musiały wracać do miejsc z których trafiły do domu dziecka. Naszym celem jest, aby każde dziecko z „Domu pod Lipami” miało zapewnione możliwie jak najlepsze warunki rozwoju i szansę na dobry start w dorosłość.

Podczas oficjalnego otwarcia „Domu pod Lipami” dzieci w podziękowaniu za nowy, piękny Dom przygotowały występy artystyczne. Ich głównym przekazem pod adresem „Naszej Fundacji” i wszystkich darczyńców był cytat z książki „Mały Książę” Antoina de Saint – Exupery „STRACIŁEŚ DLA MNIE TYLE CZASU, ŻE POCZUŁEM SIĘ WAŻNY” W tych odczuciach dzieci ukryty jest sens naszych działań. Fundusze na nasze działania staramy się pozyskiwać przez cały rok. Podstawowym jednak źródłem naszych środków finansowych jest coroczny listopadowy „Wieczór Charytatywny Naszej Fundacji”. Na ten szczególny Wieczór zapraszamy elitarne grono przyjaciół „Naszej Fundacji” do Pałacu Sobańskich – siedziby Polskiej Rady Biznesu. W tym wyjątkowym dniu zawsze charytatywnie wieczór i aukcję prowadzą niezastąpieni i oddani całym sercem „Naszej Fundacji” Sonia Bohosiewicz i Juliusz Windorbski. Ikony polskich scen muzycznych (Urszula Dudziak, Kasia Kowalska, Justyna Steczkowska, Patrycja Markowska, Stanisław Sojka) uświetniają każdy „Wieczór Charytatywny Naszej Fundacji”. Oczywiście również pro publico bono.

Na naszej aukcji nie można wylicytować żadnych przedmiotów. Staramy się zaoferować naszym gościom coś szczególnego, coś czego nie można kupić mimo zasobnego portfela. Przedmiotem licytacji są eventy artystyczne, sportowo- rekreacyjne, kulturalne oraz kolacje z wybitnymi, nietuzinkowymi osobistościami. Na naszej aukcji wylicytowano między innymi: Kolację z Lechem Wałęsa, Agnieszką Holland, Krystyną Jandą. Rejs po Wiśle ze Stanisławem Tymem, Odcinek Specjalny z Robertem Kubicą, Mecz i kolacja z Anną i Robertem Lewandowskim w Monachium, Premierę w La Scali z zaproszeniem na ekskluzywną kolację, możliwość zostania jednym z bohaterów powieści Doroty Masłowskiej, Kolację dla 10 osób przygotowaną w domu przez Anię Starmach, Mecz z najlepszą parą świata w tenisowym deblu Fyrstenberg – Matkowski i wiele innych fascynujących eventów z absolutnie wyjątkowymi ludźmi – fundatorami naszych aukcji. „Nasza Fundacja” jest Organizacją Pożytku Publicznego i nie wydaje ani jednej złotówki z zebranych pieniędzy na utrzymanie działalności własnej. Coroczny „Wieczór Charytatywny Naszej Fundacji” finansowany jest z prywatnych funduszy władz fundacji. Wszystkie pozyskane środki przeznaczane są na pomoc dzieciom. My dorośli możemy wspólnie odmienić los wielu dzieci i dać im szansę na godne życie, teraz i w przyszłości.